377
18:31
18 İyun 2019

Avropa Liqasının təsnifat mərhələsinin püşkü atıldı

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin püşkatması keçirilib.
APA -nın məlumatına görə, UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil qərargahında keçirilən tədbirdə bu raundun 47 cütü müəyyənləşib.
Püşkə 87 klub və ilkin mərhələnin 7 cütü qatılıb.
İkin mərhələ iyunun 27-də və iyulun 4-də, I təsnifat mərhələsi iyulun 11-də və 18-də baş tutacaq.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
“Breydablik” (İslandiya) - “Vaduts” (Lixtenşteyn)
“Brann” (Norveç) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya)
“Vitebsk” (Belarus) - “Kuopio” (Finlandiya)
“Konnak” (Uels) - "Kilmarnok" (Şotlandiya)
“Malmö” (İsveç) - “Ballumena” (Şimali İrlandiya) - NSİ (Farer adaları) cütünün qalibi
“Qzira” (Malta) - "Hayduk" (Xorvatiya)
"Radniçki" (Serbiya) - “Flora” (Estoniya)
"Ordabasi" (Qazaxıstan) - “Torpedo” (Gürcüstan)
MOİK (Bolqarıstan) - "Titoqrad" (Monteneqro)
“Sent Culiya” (Andorra) - “Europa” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - "Legiya"(Polşa)
"Styaua", (Rumıniya) - “Milsami” (Moldova)
"Makkabi" Hayfa (İsrail) - "Mura" (Sloveniya)
"Jeness" (Lüksemburq) - "Tobol" (Qazaxıstan)
"Debretsen" (Macarıstan) - "Kukesi" (Albaniya)
"Çukariçki" (Serbiya) - "Banants" (Ermənistan)
“Kork Siti” (İrlandiya) - “Progres” (Lüksemburq) - “Kardiff MU” (Uels) cütünün qalibi
“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - "B-36 Torshavn" (Farer adaları)
“İnter” (Finlandiya) - "Brondbü" (Danimarka)
“Mölde” (Norveç) - “Reykyavik” (İslandiya)
“Priştina” (Kosovo) - “Sent Josefs” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - “Reyncers” (Şotlandiya)
“Şaxtyor” (Belarus) - “Hibernian” (Malta)
"Levski" (Bolqarıstan) - "Rujomberok" (Slovakiya)
"Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)
"Zeta" (Monteneqro) - “Vidi” (Macarıstan)
“Neftçi” (Azərbaycan) - "Speranta" (Moldova)
“Radnik” (Bosniya və Herseqovina) - “Spartak” (Slovakiya)
“Fola” (Lüksemburq) - “Çixura” (Gürcüstan)
"Honved" (Macarıstan) - “Jalgiris” (Litva)
"Olimpiya" (Sloveniya) – “Riqa” (Latviya)
"Alaşkert" (Ermənistan) - "Makedoniya Qerçe" (Şimali Makedoniya)
“Ventspils” (Latviya) - "Teuta" (Albaniya)
"Krakoviya" (Polşa) - “Dunayska Ştreda” (Slovakiya)
“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Kayrat” (Qazaxıstan)
“Jalgiris” (Litva) - "Apollon" (Kipr)
"Dinamo" (Gürcüstan) - “La Fiorita” (San-Marino) - “Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi
“Barri Taun” (Uels) - “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
- “Hoqesun” (Norveç)
"Aberdin" (Şotlandiya) - “Rovaniemi” (Finlandiya)
“Styarnan” (İslandiya) - “Levadiya” (Estoniya)
“Norçepinq” (İsveç) - “Sent-Patriks” (İrlandiya)
“Dinamo” (Belarus) - “Liepaya” (Latviya)
"Riterlai" (Litva) - “Tre Fiori” (San-Marino) - “Klaksvik” (Farer adaları) cütünün qalibi
"Laçi" (Albaniya) - "Hapoel" Beer-Şeva (İsrail)
AEK (Kipr) - “Petrokub” (Moldova)
"Domjale" (Sloveniya) - "Baltsan" (Malta)
“Pünik” (Ermənistan) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya)
“Səbail” (Azərbaycan) - "Universitatya" (Rumıniya)
"Buduçnost" (Monteneqro) - “Trans” (Estoniya)